بهمن.۲۳

کاغذ دیواری کودک

کاغذ دیواری کودک

کاغذ دیواری کودک

کاغذ دیواری و کاغذ دیواری کودک از به روز ترین متریال های است که توسط طراحان داخلی مورد استفاده قرار میگیرد در این میان انتخاب کاغذ دیواری کودک با توجه به سپری کردن زمان زیاد کودک در اتاق خود با توجه به سلیقه وپسند کودک اهمیت زیادی دارد چه بسا محیط دلخواه سبب ایجاد آرامش و پیشرفت نیز میشود.

در انتخاب کاغذ دیواری کودک یکی از مهمترین فاکتور ها رنگ است. رنگ ها با توجه به تاثیر روانشناختی آنها در روحیات مختلف همه انسانها در روحیه و شادمان ساختن کودکان نیزنقش مهمی دارند و یکی از ارکان مهم در اتاق کودک باید مد نظر قرار گیرد، انتخاب کاغذ دیواری کودک با یک رنگ شاد سبب شادی کودکان میشود و در روحیه خوب و احساس آرامش آنها بسیار موثر است برعکس این موضوع هم صادق است انتخاب کاغذ دیواری کودک با یک رنگ بسته و گرفته محیط را نا مناسب حس و آرامش را میگیرد.

به یاد داشته باشید که زیاده روی هم در خصوص انتخاب رنگ شاد کاغذ دیواری کودک مناسب نیست و استفاده بیش ازحد از رنگهای تند و شاد باعث  ایجاد خستگی در کودک میشود؛ به همین سبب انتخاب یک رنگ و یک کاغذ دیواری کودک مناسب برای اتاق کودک جز حساس ترین کارها درطراحی داخلی ساختمان است .

به دلیل هزینه و مشکلات مربوطه نصب و… هر سال  امکان تغیر رنگ و طرح کاغذ دیواری کودک میسر نخواهد بود پس برای نتیجه بهتر از سلیقه فرزند خود کمک بگیرید و طرحی را انتخاب نمایید که تا سال ها مناسب اتاق کودک تا دوران نوجوانی او باشد و ضمن زیبا بودن چشمگیر هم باشد و خسته کننده نباشد.

کاغذ دیواری کودک

مهمترین ویژگی های کاغذ دیواری کودک

انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک و نوجوان که در زمان کم از مد نیفتد و تکراری وخسته کننده نباشد از دیگر مسائل مهم است.

مقاومت و دوام کاغذ دیواری به جنس و کیفیت تولید آن بسته است بحث دوام در کاغذ دیواری اتاق کودک بسیار مهم است و کاغذ دیواری  باید تا سالهای زیادی کیفت اولیه خود را حفظ کند.

از نکات دیگر در کاغذ دیواری کودک انتخاب طرح و نقش کاغذ دیواری به گونه ای باشد که با مبلمان ودیگر لوازم اتاق هم خوانی داشته باشد.

با توجه به علاقه هر کودک به شخصیت های معروف کارتونی، از شخصیت هایی مثل تام و جری، میکی ماوس، سیندرلا کمک بگیرید که از اول محبوب همه است و از یاد نمی روند. البته خواست کودک را هم در نظر بگیرید مثلا اگر فرزندتان علاقه  به شخصیت خاصی داشته باشد به یکی از دیوارهای اتاقش با یک رنگ خنثی کاغذ دیواری نصب کنید و سپس قاب عکس آن شخصیت محبوبش را روی آن دیوار  نصب کنید با این کار بعد از تغییر نظر او  میتوان شخصیت های مورد علاقه بعدی را بدون تغیر در کاغذ دیواری در دیوار اتاق او نصب نمود این کار از نظر اقتصادی هم به صرفه است.

در محیط های کوچک و هم چنین در اتاق های خواب کودک اگر کوچک باشد هیچوقت از کاغذ دیواری با طرح های شلوغ و زیاد استفاده نکنید، این کار سبب نامنظم و به هم ریخته دیده شدن اتاق و فضا میشود.

به دلیل استفاده کودک از اتاق بیشتر برای خواب و استراحت بهتر است دکوراسیون ساده و در عین حال شیک و کاغذ دیواری کودک با تم ملایم و با رعایت سلیقه کودک استفاده شود تا سبب آرامش وآسودگی خاطر او در این فضا باشد.

محصولات مرتبط

نظر خود را بنویسید