اسفند.۱۲

پارکت ۸ میل

پارکت 8 میل

پارکت ۸ میل:

ضخامت پارکت لمینت های موجود و قابل عرضه در بازارهای جهانی، در اندازه های مختلفی از جمله: ۷ پارکت میلی متر،پارکت ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و حتی ۱۵ میلی متر میباشد.

ولی مسئله ای که مطرح شده این است که این اختلاف ضخامت در کفپوش های پارکت لمینت به چه دلیل میباشد؟ آیا این مسئله چقدرمربوط به کیفیت، دوام، قیمت و یا هر فاکتور مهم دیگر در پارکت لمینت میباشد؟ ضخامت متدوال و زیاد در بازار پارکت ۸ میل میباشد.

پارکت لمینت:

کیفیت پارکت لمینت صرفا وابسته به ضخامت آن نبوده ودر پروسه تولید و ساخت پارکت لمینت،  فرآیند تولید چهار لایه آن میباشد که بسیاردقیق و مهم و حساس میباشد.

لایه های تشکیل دهنده پارکت ۸ میل یا پارکت لمینت چهار بخش هستند که از لایه هسته (core layer)، لایه زیرین (backing layer)، لایه دکور (décor layer) و لایه پوششی (wear layer) متشکل است.

لایه هسته  یا همان لایه مرکزی پارکت  از جنس لمینت است که نقش کلیدی و تعیین کننده ای در زمینه استحکام و دوام  و مقاومت این کفپوش چوبی دارا است. لایه زیرین  پارکت  نقش پشتیبانی و حفاظت  از لایه  های  بالاتر را دارد. لایه دکور هم تعیین کننده ظاهر و طرح و رنگ  پارکت لمنیت است. لایه پوششی  یا لایه بالا که نقش مهمی در حفاظت از پارکت لمینت در برابر سایش عدم جذب آب و…را برعهده دارد وبه نوعی محافظ لایه های زیرین نیز هست هم چنین سبب می شود که نظافت پارکت لمینت نیز به آسانی انجام گیرد. درهنگام انتخاب پارکت ناخودآگاه لایه دکور تاثیرگذارتر می باشد. زیرا این لایه تعین کننده طرح ظاهری  ورنگ  پارکت لمینت است.

وقتی که قصد خرید پارکت لمینت دارید، اگرقصد دارید در بخش های مختلف خانه از دو یا چند نوع پارکت لمینت استفاده نمایید بهتر است که از یک شرکت و کارخانه سازنده انتخاب کنید ولی ضخامت آنها متفاوت  از یکدیگر باشند، به این ترتیب از لحاظ کیفیت فرق چندانی  وجود  نخواهد داشت و کیفیت و دوام تایل های پارکت لمینت مورد استفاده، مشابه  هم میباشند.

معمولا تایل های نازک تر پارکت لمینت دارای قیمت های ارزانتری هستند  ولی  دوام و ماندگاری آنها مشابه تایل های ضخیم تراست. پارکت ۸ میل تفاوتی کیفی خاصی با انواع دیگر ندارد فقط بسته به شرایط محیط انتخاب میشود

اصلی ترین مورد که باید در هنگام انتخاب ضخامت پارکت لمینت در نظر داشت صاف  و یکدست بودن کفی که قرار است بر روی آن نصب گردد.اگر سطح ناهموار باشد وامکان رفع به هر دلیل میسر نیست استفاده از پارکت ضخیم تر توصیه میشود. اگر در طبقات بالای ساحتمان یا آپارتمان سکونت دارید برای جلوگیری از انتقال صدا به طبقات دیگر می توان پارکت لمینت با ضخامت ۱۲ میلی متر یا ۱۵ میلی متر را انتخاب و استفاده کنید.

اگر سطحی که قرار است پارکت بروی آن نصب شود صاف باشد ، می توانید پارکت ۸ میلی متر را انتخاب نمایید. در این خصوص وقبل از خرید بهتر است با فروشندگان و افراد متخصص در این زمینه نیز مشورت کنید و موارد مهمی در این زمینه از جمله درجه AC پارکت لمینت را حتما مد نظر داشته باشید.

محصولات مرتبط

نظر خود را بنویسید