خرداد.۲۹

پارکت چوبی

پارکت چوبی

پارکت ها کفپوش هایی هستند که جنس آنها از چوب طبیعی درختان می باشد .
پارکت را به کف اتاق می چسبانند. پس از خشک شدن چسب ،سطح آن را ساب و سپس لاک می زنند تا صاف و صیقلی شود.
پارکت در اثر برخورد با اشیاء نوک تیز با آن آسیب دیده وخش می افتد و پس از گذشت چندسال لازم است تا سطح آن مجددا ساب خوره و لاک زده شود .

پارکت چوبی

پارکت چوبی به دودسته تقسیم می شود:

دسته اول: پارکت های یک تکه یا به اصطلاح (solid) هستند که از یک تکه چوب خالص تشکیل شده اند.
دسته دوم :پارکت هایی که از چند لایه متشکل از چوب (engineered) یا مهندسی شده تشکیل شده اند.
این دسته از پارکت ها به دلیل فشرده شدن چند لایه روی هم دارای مقاومت بیشتری هستند.
همان گونه که آراستگی سقف ،دیوارها ، اثاثیه منزل برای بهتر شدن فضای اطرافمان به کار می رود کفپوشها نیزمسولیت سنگینی درزیباسازی ساختمان به عهده دارند .تنوع در تولید وساخت کفپوش ها وهمچنین طرح ورنگشان توانسته رضایت هرسلیقه و درخواستی را برآورده سازد .قانون اول برای انتخاب صحیح و بهتر کفپوش ساختمان شناخت دقیق و حقیقی آنها است تا پس از پایان کارو مواجهه با با معایب ومشکلات آنها از نزدیک به دلیل استفاده نکردن نوع مناسبی از کفپوش ها سرمایه و وقت طلایی تان را درگردابی از پشیمانی فرونبرد .
پارکت ازچوب طبیعی ساخته می شود ،عاری از هرگونه مواد شیمیایی است ورطوبت محیط را متعادل می کند به همین دلیل افرادی که دچار مشکلات تنفسی هستند می توانند با آسودگی خاطراز پارکت چوبی درمنزلشان استفاده کنند طبیعی بودن پارکت کمک قابل توجهی به این گونه افراد می کند .
همه ما از تاثیر طبیعت در جذب انرژی با خبرهستیم .در سال های اخیرو به دنبال کشف خاصیت طبیعت و مهم تر از آن چوب در جذب انرژی های منفی وکاهش استرس ،استفاده از این متریال در طراحی فضا از جانب طراحان دکوراسیون ومردم عادی با استقبال زیادی روبرو شده است .

بهتر است از پارکت درفضای آشپزخانه ،حمام استفاده نشود زیرا نسبت به آب فوق العاده حساس بوده و در صورت تماس با آب ،سریعا دچار تورم می شود و یا به اصطلاح باد می کند .آشپزخانه ودیگر قسمت های ساختمان که رطوبت و پاشیده شدن آب در آن دور از انتظار نیست ،می بایست از کفپوش هایی استفاده گردد که صیقلی ،براق وخصوصا قدرت مقابله با آب و رطوبت را داشته باشند پیشنهاد می شود برای کف آشپزخانه از متریال هایی همچون کاشی و سرامیک استفاده کنید. آمار مطالعات نشان می دهد که نگاه کردن به پارکت چوبی سبب افزایش انرژی های مثبت در درون فرد می گردد و به دلیل حس آرامشی که طبیعت القا میکند ،فشارهای روانی کاهش پیدا می کند. امروزه به دلیل فشارهای روانی زندگی شهری به کارگیری عناصر طبیعت در دکوراسیون داخلی می تواند تنش های ناشی از ترافیک ،استرس،آلودگی هوا وآلودگی صوتی را به طرز چشمگیری کاهش دهد و آرامش را به فضای زندگی ما به ارمغان بیاورد. کفپوش چوبی یا همان پارکت چوبی یکی از متریال های بسیار لوکس و چشم نواز در دکوراسیون داخلی می باشد.
پارکت چوبی را می توان درمنازل، مراکز تجاری و اداری استفاده کرد.استحکام ودوام بالایی دارد و به دلیل تنوع رنگ درختان ،پارکت چوبی در رنگها و طرح های گوناگون به بازارعرضه می شود .تنوع رنگ ورگه های زیبای موجود در پارکت باعث شده که این کفپوش با هر سبکی از چیدمان و باهررنگ مبلمان یا کاغذ دیواری به راحتی هماهنگ شود.
در حال حاضر میانگین قیمت پارکت چوبی در بازاربراساس جنس چوپ ،کیفیت ،رنگ و …برای هر متر مربع از۰۰۰/۱۵۰ تومان تا ۰۰۰/۶۰۰ متغیر می باشد ; دربین همه چوب ها پارکت چوبی ساخته شده با چوب بلوط طرفداران بیشتری دارد .
در ادامه مطلب تعدادی از طرح ها و رنگهای پرفروش پارکت چوبی را باهم می بنیم.

پارکت چوبی

پارکت چوبی

پارکت چوبی

پارکت چوبی

محصولات مرتبط

نظر خود را بنویسید